Руслан Хомчак розповів, про що говорили з партнерами у штаб-квартирі НАТО

31 Січня 2021р. / 18:48

Цього тижня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак у Брюсселі взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників генеральних штабів). Після повернення до Києва, кореспондент АрміяІnform поцікавився у Головнокомандувача ЗСУ результатами перемовин за столом Військового комітету НАТО.

Безпекову ситуацію в Україні й навколо її кордонів Військовий комітет НАТО обговорить на травневому засіданні

– Які питання були на порядку денному нещодавнього засідання Військового комітету НАТО? Чи обговорювалась у контексті світових загроз та викликів ситуація на українському Донбасі та хід реформ у нашому війську?

– Наша делегація взяла участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО у форматі держав-контрибуторів Місії НАТО в Афганістані «Рішуча підтримка» та операції Багатонаціональних сил НАТО в Косові «КФОР». Головнокомандувачі держав-членів та партнерів НАТО ознайомились з поточною ситуацією в Афганістані та Косові й планами Альянсу. Що стосується обговорення безпекової ситуації в Україні та навколо її кордонів та стану реформування нашого війська, це питання у Військовому комітеті НАТО планують обговорити на травневому засіданні.

Українські воїни проходитимуть підготовку на військовій базі «Крцанісі»

– Яких домовленостей досягнуто під час двосторонніх зустрічей Головнокомандувача ЗСУ та начальників Генштабів армій наших партнерів?

– Під час робочої поїздки до Брюсселю я провів перемовини з начальником Генерального штабу ЗС Словацької Республіки, командувачем Сил оборони Грузії, начальником Головного штабу Національної Армії Республіки Молдова – командувачем Національної Армії Республіки Молдова. Я поінформував колег про безпекову ситуацію на сході України та довкола кордонів, ймовірний сценарій її розвитку на короткострокову перспективу. Ми обговорили практичні питання військової співпраці, зокрема щодо реформування війська, обміну інформацією, спільної участі у багатонаціональних навчаннях, підготовку наших військовослужбовців у навчальних центрах  держав-членів та партнерів НАТО. Так, зокрема, досягнуто домовленостей щодо підготовки українських вояків на курсах у Спільному центрі підготовки НАТО-Грузія на військовій базі «Крцанісі» та у Школі гірської підготовки Сил оборони Грузії. Мій колега з Грузії також запропонував продовжити практику  реабілітації українських воїнів у їхній країні.

Зі свого боку я запросив підрозділи наших партнерів взяти участь у військовому параді з нагоди 30-ї річниці Незалежності України та стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднанні зусилля – 2021»

Альянс готовий надавати всебічну підтримку розвитку нашого війська

– А про що йшлося під час  вашої  зустрічі з Головою Військового комітету НАТО?

– З головним маршалом авіації Стюартом Пічем ми коротко обговорили реформування Збройних Сил та розвиток їхніх оперативних спроможностей. Голова Військового комітету НАТО підтвердив готовність військового керівництва Альянсу надавати всебічну підтримку розвитку нашого війська.

За масштабом та сценарієм навчання «Об’єднанні зусилля – 2021» переважатимуть тогорічні

– Нещодавно у Генштабі ЗСУ повідомили про початок підготовки масштабного стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2021». Маневри заплановано провести у  вересні цього року на всіх військових полігонах, а також у акваторіях Чорного й Азовського морів під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України. Планується, що участь у навчанні візьмуть іноземні представники та підрозділи країн-членів НАТО. Підрозділи яких армій світу вже запрошено і хто з них вже підтвердив свою участь в «Об’єднаних зусиллях – 2021».

– Ми вже запросили багатьох наших регіональних партнерів, держави-члени НАТО взяти участь у навчаннях «Об’єднанні зусилля – 2021». Ми розпочали цикл планувальних конференцій, під час яких буде визначено сили та засоби, які наші партнери залучатимуть на навчаннях. Уже сьогодні можна сказати, що за масштабом, представництвом  та сценарієм навчання «Об’єднанні зусилля – 2021» переважатимуть тогорічні. У нас спільна мета – досягнення взаємосумісності наших збройних сил для протидії світовим та регіональним загрозам.

– За яким сценарієм будуть проводитись ці навчання, які найважливіші завдання під час маневрів необхідно відпрацювати?

– Сценарієм навчань передбачено дії міжвидових та багатонаціональних угруповань військ по всій території України. У нас є повне взаєморозуміння з країнами Вишеградської четвірки, країнами Чорноморського регіону, стратегічними партнерами – США, Великобританією щодо необхідності спільного реагування на загрози з боку РФ.

– Дякую.

Записав Євген ГОЦУЛЯК

Інформаційне агентство Міністерства оборони України

This will close in 0 seconds