ООС. Близько 150 тон гуманітарної допомоги доставили військові
Днями, до району проведення ООС прибуло декілька вантажівок з гуманітарною допомогою, адресованою медичним закладам Луганщини, дитячим інтернатам та мешканцям населених пунктів, які постраждали внаслідок пожеж поблизу лінії розмежування.
Як зазначила представниця оборонного відомства – керівник експертної групи політики військових зв’язків з громадськістю Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України Лариса Родченко, таку допомогу надав німецький благодійний фонд “Гайд”.
– Загалом, це близько 150 тон вантажу, що буде роздано адресно як на Луганщині, так і на Донеччині. Але на цьому ми не зупиняємося і вже зараз проводимо переговори з представниками посольств Латвії, Литви, Польщі, Естонії та Словаччини про наступний гуманітарний вантаж, адже вони тісно співпрацюють з нами впродовж декількох років. Сподіваємось, що разом – цивільні і військові, ми подолаємо всі соціальні негаразди і по максимуму допоможемо всім, хто того потребує.
Координатор благодійної організації «Рух за національне та духовне відродження Донбасу «Пліч-о-пліч» Тетяна Кошель розповіла, що гуманітарна допомога включає в себе медичне обладнання, реанімаційні ліжка, перев’язочні і будівельні матеріали матеріали, меблі, одяг тощо.
– Ми дякуємо нашим німецьким партнерам, які надали можливість доставити до прифронтових лікарень необхідні речі та обладнання. Також завжди під нашою опікою залишаються діти у містах Щастя та Новоайдар. Ми допомагаємо їм регулярно і вже досить тривалий час. Військові шпиталі – ще один напрямок нашої допомоги. Наша організація опікується ними з 2014-го і забезпечити їх усім необхідним – наш пріоритет. Ще ми допомагаємо місцевому населенню. Сьогодні у нас був великий маршрут, це і дитячі інтернати у Щасті та Новоайдарі, і відділення Червоного Хреста та медичні заклади. Також відвідаємо і селища Сєверодонецького району, які постраждали від пожеж. Хотілось би подякувати нашим помічникам-військовим, адже разом з ними ми робимо набагато більше, ніж власними силами, – додала пані Тетяна
Також військові завітали до Щастинської та Новоайдарської обласних санаторних шкіл, де передали дітям необхідні речі та меблі.
– Діти потребують не лише матеріальної, а й моральної допомоги, – говорить Олена Горбенко директор Щастинської обласної санаторної школи. – Я працюю тут вже 10 років і весь цей час у мене незмінне гасло – я вірна дітям України і служу дітям України. Тому з допомогою Збройних Сил України ми разом виховуємо тих, хто збудує майбутнє, буде жити в дуже гарній, заможній і мирній державі.
Адресну гуманітарну допомогу також отримали Щастинська міська лікарня та 59-й військовий мобільний госпіталь, що у Сєвєродонецьку. Вантаж, що був доставлений до цих лікувальних закладів сприятиме покращенню якості надання медичних послуг.
– Дякую за допомогу Міноборони та Генштабу, які надали нам багатофункціональні ліжка та лікарські засоби, – зазначив начальник госпіталю полковник медичної служби Андрій Телефанко. – Госпіталь мобільний, тож тут передбачено специфічне майно, адже ми в будь-який час маємо згорнутись і переміститись у визначене місце. Але понад шість років госпіталь перебуває на одному місці, тому необхідно покращувати умови лікування та розміщення військовослужбовців.
В свою чергу, керівник військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай наголосив, що взаємодопомога між військовими і цивільними була і буде завжди.
– У країні вже сьомий рік йде війна і Луганщина знаходиться на передньому краї, де проходять бойові дії. Наші військові не пускають російських окупантів і ми неймовірно вдячні їм за це. Сподіваюся, що і в майбутньому така співпраця буде постійною, бо інакше ми ворога не переможемо.
Гуманітарну допомогу надано за підтримки Командування операції Об’єднаних сил та сприяння Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України, а також керівництва Луганської військово-цивільної адміністрації та координаторів благодійної організації «Пліч-о-пліч».