Герої залишаються в сердцях
Військовослужбовці оперативного командування “Південь” провели в 9-В класі одеської ЗОШ №62 інформаційний урок, присвячений Дню українського добровольця.
Перед учнями виступив колишній український доброволець, а сьогодні солдат Василь Жованик, який проходить строкову військову службу в окремому батальйоні охорони та обслуговування ОК “Південь”. Він розповів про те, що до бойових підрозділів української армії на сході країни він потрапив в якості волонтера ще у 2014 році у складі творчих колективів. Василь дарував нашим воїнам своє музичне мистецтво віртуозної грою на бандурі. Ці поїздки його настільки схвилювали і надихнули на патріотичний лад, що наступного року він записався добровольцем та став воювати у складі українського добровольчого підрозділу – окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ». Дев’ятикласники з захопленням слухали розповідь Василя Жованика про його особисті мотиви піти воювати за суверенітет і незалежність нашої країни. Про те, що, на його переконання, генетичний код української нації складається з мови-культури-свободи. І Україна починається з кожного з нас. Цікава розповідь гостя видалася не випадково: Василь – випускник Київського національного університету імені Т.Шевченка, має спеціальність вчителя історії.
Офіцер відділення військово-цивільного співробітництва ОК “Південь” старший лейтенант Оксана Козиренко розповіла школярам про колишнього учня їхньої школи, військовослужбовця військової служби за контрактом окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка сержанта Дмитра Сардака. 23 лютого цього року внаслідок підступного обстрілу з мінометів 82-го калібру та станкових протитанкових гранатометів збройними формуваннями Російської Федерації в бік українських позицій неподалік населеного пункту Зайцеве на Донеччині 35-річний одесит Дмитро Сардак отримав осколкове поранення не сумісне з життям. Оксана Козиренко, яка 26 лютого під час поховання воїна-героя в Одесі поспілкувалася з його бойовими побратимами, розповіла дев’ятикласникам, що Дмитро також самостійно прийшов до Приморського РТЦК та СП міста Одеси і записався добровольцем до окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
Офіцер одного з управлінь ОК “Південь” розповів учням про специфіку роботи військового розвідника. Що це не актор з популярних кінофільмів, місія якого знищення противника, а збір розвідувальної інформації з метою її оброблення та використання вищим командуванням для ведення подальших успішних бойових дій. А також збереження життя і здоров’я наших військовослужбовців.
Служба зв’язків з громадськістю оперативного командування “Південь”