ДНДІ ВС ОВТ визначено спеціалізованою випробувальною організацією
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 159 про “Порядок проведення випробувань зразків озброєння та військової техніки” Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) визначено спеціалізованою випробувальною організацією (утворена постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 786) для забезпечення виконання завдань наукової та науково-технічної діяльності з науково-технічного супроводження, розроблення нормативно-технічних, програмно-методичних документів та проведення випробувань і робіт з оцінки відповідності (сертифікації) озброєння та військової техніки Збройних Сил та інших військових формувань складових сил оборони на території України і за кордоном.
Це зроблено в рамках імплементації Закону України “Про оборонні закупівлі”.
Створення будь-якого сучасного зразка озброєння, на заключній стадії розробки, потребує детальної оцінки шляхом проведення спеціалізованою установою, якою на законодавчому рівні визнано ДНДІ ВС ОВТ, відповідних випробувань із залученням спеціального обладнання, лабораторно-випробувальної бази, трасово-вимірювальних комплексів, полігонів та ін.
Підготовка та проведення державних випробувань дослідних зразків ОВТ спеціалізованими випробувальними установами цілком відповідає світовій практиці випробувальної діяльності.
Так, у США функціонує ціла мережа наукових установ (центрів, лабораторій) з випробувань та оцінок від стадії концепції до постановки у війська один з яких Льотно-випробувальний центр ВПС ЗС США (Air Force Test Center). У Франції це Генеральний директорат озброєння (ГДО) Міністерства оборони Франції, до складу якого входять 10 підвідомчих випробувальних центрів.
Слід зазначити, що серед наукових установ ЗС України тільки ДНДІ ВС ОВТ має організаційну структуру, адаптовану під технологію випробувань та напрями оцінювання ОВТ, кваліфікований персонал інженерів-випробувачів, льотчиків-випробувачів, парашутистів-випробувачів, а також 89-річний досвід випробувальної діяльності.
Довідково.
Відновлення та укріплення обороноздатності Збройних Сил України та інших військових формувань складових сил оборони держави, нарощення їх військової могутності шляхом оснащення новітніми вітчизняними зразками озброєння і військової техніки, є одним із пріоритетних завдань, яке на даний час стоїть перед керівництвом Держави та Міністерства оборони України.
В законі України “Про оборонні закупівлі” стаття 4. Кабінет міністрів України затверджує порядок проведення випробування зразків озброєнь та військової техніки.
Разом з тим, для введення в дію Закону про оборонні закупівлі Урядом схвалено наступні постанови:
– Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 135 Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 591 від 26.07.2018, № 129 від 17.02.2021 “Про затвердження порядку відновлення, ремонту, модернізації, збільшення установленого ресурсу та продовження строку служби (зберігання) озброєння, військової і спеціальної техніки, за якими не здійснюється авторський нагляд”;
– Від 17 лютого 2021 р. № 160 “Про затвердження Порядку проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, засобів і обладнання іноземного виробництва”;
– Від 17 лютого 2021 р. № 161 “Про внесення змін до Порядку складання єдиного наскрізного плану створення зразка (системи, комплексу) озброєння, військової і спеціальної техніки”;
– Від 17 лютого 2021 р. № 162 “Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції”.
Пресслужба ДНДІ ВС ОВТ