Про це, сьогодні, в ході онлайн-брифінгу розповів начальник групи зв’язків з громадськістю Головного управління військової служби правопорядку у Збройних Силах України підполковник Володимир Потапов.
У 2020 навчальному році увага була зосереджена на підготовці військовослужбовців сержантського складу. На базі навчального центру Служби правопорядку розгорнуто школу Військового поліцейського та відповідно до досвіду країн-партнерів НАТО впроваджено в підготовку курси лідерства. Підготовка рядового та сержантського складу здійснюється в навчальному центрі за спеціальністю “Правоохоронна діяльністьˮ. Також, діє базовий курс Військового поліцейського терміном 3 місяці для військовослужбовців рядового складу.
– Станом на кінець 2020 року в навчальному центрі Служби правопорядку підготовлено понад 1350 військовослужбовців. На даний час триває підготовка майже 50 військовослужбовців. Також, в навчальному центрі проходять службу п’ять іноземних військовослужбовців-інструкторів на ротаційній основі, – зазначив підполковник Володимир Потапов.
У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка здійснюється підготовка офіцерських кадрів за спеціалізацією “Правоохоронна діяльність в Збройних Силах України”. Перший набір за цією спеціалізацією здійснено влітку 2016 року в кількості 20 курсантів. Минулого року вони вже лейтенантами поповнили територіальні підрозділи Служби правопорядку. Ще понад сто курсантів навчається на різних курсах.
Також, організовано курси підвищення кваліфікації військовослужбовців ВСП у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.
Всі навчальні програми підготовки фахівців та підвищення кваліфікації, розроблені з урахуванням створення Військової поліції та інтеграції у структури військових правоохоронців НАТО.
Суттєву допомогу в розвитку Служби правопорядку надають й іноземні партнери. Міжнародна співпраця ведеться в рамках підкомітету Військової поліції Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування.
– У рамках цього підкомітету ми співпрацюємо із військовою поліцією Швеції, цивільною поліцією Данії, місією Великобританії в Україні ОРБІТАЛ, канадською місією ЮНІФАЄР, Об’єднаною багатонаціональною підготовчою групою від США. Також найближчим часом до цієї роботи планують приєднатися наші колеги з Бельгії та Болгарії, – поінформував підполковник Володимир Потапов.
Загалом, кількість заходів міжнародного співробітництва, серед яких створення нових навчальних програм, відновлення слідчих спроможностей Служби правопорядку, підготовка інструкторів, курсова підготовка в Україні та за кордоном продовжує зростати.
Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України