Про це, сьогодні 14 травня під час онлайн-брифінгу заявив начальник Воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України полковник Володимир Коваль.
Протягом останніх років у Збройних Силах України створені умови для проведення випробувань всієї наявної номенклатури озброєння та військової техніки, за результатами яких на озброєння прийняті новітні та модернізовані зразки, які значно підвищують бойові спроможності вітчизняного війська.
Створені та успішно працюють Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, Державний випробувальний полігон Збройних Сил, тимчасові майданчики для проведення випробувань, а також умови для проведення випробувань ракетної техніки з вибором точки прицілювання на відстанях більше 100 км.
– Тільки за останні три роки було організовано проведення понад 250 випробувань за результатами яких прийнято на озброєння 72 та на постачання для потреб Збройних Сил України 142 зразки озброєння та військової техніки. До найбільш важливих можна віднести державні випробування протикорабельного ракетного комплексу РК360МЦ “Нептун”, який дозволяє ефективно боротись з кораблями противника у оперативній глибині та здатен знищувати надводні цілі на відстані до 300 кілометрів, – повідомив полковник Володимир Коваль, – вирішення проблемних питань подальшого розвитку озброєння і військової техніки Збройних Сил багатофакторно залежить від організації та проведення випробувань цієї техніки, – додав начальник Воєнно-наукового управління Генерального штабу ЗС України.
Серед інших заходів наукової та науково-технічної діяльності важливим аспектом залишається проведення досліджень на навчаннях та інших заходах оперативної, мобілізаційної і бойової підготовки та у повсякденній діяльності.
– Минулого року військовими науковцями було розроблено понад 1000 наукових праць, проведено понад 100 наукових конференції і семінарів, отримано 80 патентів України на винаходи і корисні моделі, 181 свідоцтво на раціоналізаторські пропозиції, а також отримано 4 свідоцтва про реєстрацію авторського права, – наголосив полковник Володимир Коваль.