“Доброволець взагалі не заходитиме до ТЦК”: представники Генерального штабу і Міноборони розповіли про нововведення в механізмі мобілізації

7 Жовтня 2024р. / 22:30

У Мілітарі Медіа Центрі відбувся брифінг представників Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства оборони України та цивільних рекрутерів для медіа щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. У центрі уваги були зміни, які постановою від 01.10.2024 №1130 Кабінет Міністрів України вніс до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Новації були ініційовані Генеральним штабом ЗС України, підтримані Урядом та вже набули чинності. Відтак командирам військових частин надано право здійснювати призов військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації без участі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Як розповів на брифінгу начальник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Роман Горбач, перелік військових частин, командирами яких здійснюється призов військовозобов’язаних та резервістів під час мобілізації, визначається Генштабом ЗС України та налічує більше 130 частин. Цей перелік постійно розширюється.

Відповідно до нововведень, доброволець подає заяву на ім’я командира військової частини щодо призову на обрану вакантну посаду, після чого проходить професійно-психологічний відбір. Якщо результати вивчення будуть позитивні, такий громадянин направляється командиром частини на ВЛК. Після чого, з урахуванням ступеня придатності, командир приймає рішення про призов та оформлюється відповідний наказ.

“При цьому, за бажанням самого громадянина, військово-лікарську комісію він може проходити або за місцем проживання, або за місцем постановки на військовий облік, або ж за місцем дислокації військової частини. Тобто доброволець взагалі не заходитиме до ТЦК”, – пояснив під час брифінгу полковник Роман Горбач.

За його словами, комунікація добровольців із Силами оборони можлива. Надання добровольцям можливості самостійно обрати підрозділ і посаду має покращити якість комплектування військових частин, підвищити мотивацію громадян до проходження служби та зменшити кількість скарг на дії ТЦК.

Полковник Роман Горбач зазначив, що долучення добровольців до Сил оборони можливе як через рекрутингові центри військових частин, так і через цивільні рекрутингові інформаційні платформи, з яким Генштаб плідно співпрацює.

Про поліпшення якості мобілізації завдяки залученню цивільних рекрутингових центрів говорив на брифінгу також уповноважений з питань рекрутингу Міноборони Олексій Бежевець.

Генеральний директор рекрутингової компанії LobbyX Владислав Грезєв зауважив: “В підсумку, це рішення, яке було ініційоване Генеральним штабом та ухвалене Кабміном, унеможливлює будь-які помилки з розподілом добровольців після навчальних центрів”.

This will close in 0 seconds