Реалізація ґендерної політики у ЗСУ. Соціологічне дослідження

4 Березня 2021р. / 13:36

З метою оцінки стану реалізації у ЗС України гендерної політики держави, а також дослідження можливих проявів ґендерно-зумовленого насильства і дискримінації за ознаками статі в армійському середовищі Науково-дослідним центром гуманітарних проблем Збройних Сил України було проведено соціологічне дослідження «Стан реалізації у Збройних Силах України ґендерної політики держави». У його ході було опитано 1802 військовослужбовці.

Про це під час брифінгу зазначила радниця Головнокомандувача Збройних Сил України з ґендерних питань Вікторія Арнаутова. 

Так, зокрема, 81,1% опитаних військовослужбовців зазначили, що вони у достатній мірі поінформовані щодо рівності прав і можливостей жінок та чоловіків під час проходження ними військової служби.

63,6% опитаних військовослужбовців-чоловіків та 59,2% опитаних військовослужбовців-жінок вважають, що у ЗС України реалізовано принцип рівних прав та можливостей за ознакою статі.

53,6% респондентів зазначили, що за останні роки у ЗС України зросла роль військовослужбовців-жінок при виконанні завдань у повсякденній діяльності.

– З урахуванням результатів та висновків цього дослідження будуть напрацьовані подальші кроки з упровадження рівних прав і можливостей для чоловіків і жінок у Збройних Силах України, – зазначила під час брифінгу радниця Головнокомандувача Збройних Сил України з ґендерних питань Вікторія Арнаутова. 

Майже половина опитаних основною причиною порушення ґендерної рівності в українському суспільстві та у ЗС України вважають застарілі традиції та уявлення про роль і місце жінки та чоловіка у суспільстві.

Дослідження виконано авторським колективом співробітників Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України.

This will close in 0 seconds