Російські окупанти 27 разів перешкоджали патрулям СММ ОБСЄ
Спостерігаючи за безпековою ситуацією у районі проведення операції Об’єднаних сил, українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін констатує продовження перешкоджання діяльності Місії ОБСЄ в районі проведення операції Об’єднаних сил.
Нагадаємо, що для мирного врегулювання збройного конфлікту у Мінську була ініційована Тристороння контактна група, де уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії вирішили дипломатичним шляхом урегулювати ситуацію на Сході нашої країни.Усі підписанти Мінських угод погодилися з необхідністю вільного та безпечного доступу СММ ОБСЄ для виконання нею Мандату, а також із тим, що обмеження свободи пересування СММ є серйозним порушенням.
Тільки протягом перших 80 днів 2020 року мали місце 308 фактів перешкоджання діяльності Місії, про що зазначено у Тематичному звіті Місії у зв’язку з чим на одному із засідань Постійної ради ОБСЄ у Відні Європейський Союз виступив проти будь-яких спроб перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ в Україні: «…ЄС рішуче засуджує постійні погрози та обмеження СММ, які відбуваються переважно в районах, які не контролюються урядом. СММ повинна мати вільний, безпечний, безумовний та безперешкодний доступ по всій території України. Це стосується також незаконно анексованого Криму та міста Севастополь і уздовж державного кордону між Україною та Росією, де СММ стикається із систематичною забороною у доступі з боку підтримуваних Росією формувань…»
Однак, незважаючи на заяви з боку міжнародної спільноти, збройні формування РФ та їхні найманці з початку цього року 27 разів забороняли патрулям Місії доступ до районів спостереження та фіксації порушень в окремих районах Донецької та Луганської областей, що свідчить лише про повне небажання збройних формувань РФ робити кроки для врегулювання конфлікту.
Переважно, зазначені вище інциденти фіксуються на Маріупольському напрямку – 13 випадків, на Донецькому напрямку – 7 випадків та на Луганському напрямку, на державному кордоні України з РФ – 7 випадків.
Подібні дії та відмови у доступі Місії на непідконтрольну уряду України території мають надумані причини та приводи, метою яких є приховування порушень Мінських домовленостей, а також небажання дотримуватися норм міжнародного права.
СЦКК