Триває робота з впровадження перспективних систем кадрового менеджменту та грошового забезпечення військовослужбовців

24 Лютого 2021р. / 10:31

Днями, в Києві, відбулася міжвідомча робоча зустріч представників силового блоку щодо перспектив впровадження нових систем кадрового менеджменту, грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців за принципами країн-членів НАТО.

Представники Міністерства оборони та Збройних Сил України поінформували присутніх про основні принципи та завдання зазначених проєктів. Зокрема, було презентовано перспективну систему грошового забезпечення побудовану на ієрархії військових звань і вислузі років у військовому званні, яка складається з базової ставки та додаткових видів грошового забезпечення: надбавок, доплат, винагород, бонусів.

Окрім цього, передбачено введення низки дієвих стимулів та механізмів, зокрема для:

– зростання військовослужбовців у військових званнях, а не у посадах;

– тривалого проходження військової служби;

– залучення та утримання на військовій службі висококваліфікованих кадрів та фахівців з дефіцитними спеціальностями;

– безперешкодної ротації військовослужбовців на посадах, які передбачають однаковий рівень відповідальності тощо.

Такий підхід покликаний забезпечити прозорість і зрозумілість системи нарахувань для кожного військовослужбовця, створити умови для справедливого та прозорого призначення військових пенсій та мінімізувати корупційні ризики.

Однією з обов’язкових умов проведення реформи системи грошового забезпечення є реформа системи кадрового менеджменту. За досвідом країн-членів НАТО ці дві системи тісно пов’язані та повинні впроваджуватися одночасно.

Учасникам робочої зустрічі, для вироблення спільної позиції зацікавлених складових сил оборони, передали відповідні матеріали та законопроєкт, яким передбачається внесення змін до низки законів в частині, що стосується структури грошового забезпечення.

This will close in 0 seconds