Відбувся форум, присвячений розвитку засобів РЕБ у Збройних Силах України
Військові інновації зберігають життя – під таким гаслом відбувся форум, присвячений розвитку засобів РЕБ у Збройних Силах України
У заході, започаткованому відповідно до рішення Головнокомандувача Збройних Сил України, взяли участь представники Збройних Сил, Міністерства оборони, профільних міністерств та компаній-виробників систем РЕБ.
– Напрямок радіоелектронної боротьби є одним з пріоритетних завдань для війська сьогодні, – зазначив у своєму виступі по закритому відеоконференцзв’язку начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич, – Маємо зробити все необхідне, щоб технології РЕБ розвивалися в найкоротші терміни, враховуючи діапазон застосування противником його засобів.
На думку учасників форуму, важливо пришвидшити розробку зразків, унормувати та спростити процедуру кодифікації. Масштабувати виробництво систем РЕБ, навчити військовослужбовців ефективно користуватися ними – це основні завдання на даний час.
– Без засобів РЕБ зараз важко уявити поле бою, – зауважив заступник Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Андрій Лебеденко. – У реаліях сучасних бойових дій кількість уражень безпілотниками виходить на один рівень з артилерією. Кількість застосувань БПЛА зростає з кожним місяцем, так само як і кількість їх модифікацій. Сьогодні ураження дронами сягає 60%. Тому розвиток систем РЕБ, їхня максимальна ефективність та постачання у війська в достатній кількості — питання, яке вимагає оперативного вирішення.
Ефективний РЕБ на полі бою — це, в першу чергу, збереження життя українських воїнів, тому Головнокомандувач Збройних Сил України визначив розвиток систем РЕБ як один із ключових пріоритетів.
Наразі ми маємо три шляхи розвитку РЕБ: вдосконалення наявного озброєння, впровадження засобів РЕБ, наданих іноземними партнерами та впровадження якісно нових засобів РЕБ власного виробництва.
Тому наша мета сьогодні – обговорити усі проблеми, почути виробників, колег з Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та отримати дієві алгоритми для вдосконалення засобів РЕБ, – підкреслив заступник Головнокомандувача Збройних Сил України.
– Особливої уваги потребує існуюча система підтримки вітчизняних виробників на етапах розробки та кодифікації систем РЕБ, – наголосив начальник Управління інноваційної діяльності Збройних Сил України полковник Віталій Добрянський. – Нині організована та функціонує система випробовувань новітніх зразків. Також ми формуємо експериментальні бойові підрозділи для проведення таких випробовувань в бойових умовах, висновки яких значно спрощують кодифікацію виробів.
За словами заступника Міністра цифрової трансформації України з розвитку ІТ Олександра Борнякова, кількість зразків засобів радіоелектронної боротьби зараз значно збільшилася. – Ми починали з десяти-п’ятнадцяти розробок, зараз маємо близько двохсот, – підкреслив він.
Під час форуму виробники систем радіоелектронної боротьби мали можливість не лише поділитися своїм баченням розвитку галузі, а й представити деякі новітні розробки. За словами представників компаній-виробників, усі системи успішно протестовані й наразі ефективно працюють на фронті.