Вплив психотравмуючих факторів сучасного бою та адаптація військовослужбовців до виконання реальних бойових завдань

4 Жовтня 2024р. / 23:15

В рамках Програми збереження життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України у 2024 році, затвердженої Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом Олександром Сирським, відбувся Круглий стіл профільних фахівців.

Представники Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗС України, Головного управління психологічної підтримки персоналу, циклових комісій навчальних центрів та громадських організацій обговорили шляхи  удосконалення психологічної підготовки.

Адже в цьому учасники дискусії вбачають дієвий шлях зменшення безповоротних та санітарних втрат особового складу, який виконує бойові завдання.

Відкриваючи Круглий стіл, координатор Програми збереження життя і здоров’я військовослужбовців, генерал-майор Олександр Голоднюк наголосив на актуальності проблеми збереження фізичного та ментального здоров’я військовослужбовців та ролі психологічної підготовки у формуванні психологічної готовності військовослужбовців до виконання бойових завдань.

Офіцери циклових комісій поділилися досвідом підготовки військовослужбовців до ведення бойових дій в умовах негативного впливу психотравмуючих факторів сучасного бою, наголосили на необхідності максимального наближення навчання до реальних умов бойової обстановки.

Представники громадських організацій розповіли про роботу з військовими та надали свої пропозиції щодо поглиблення співпраці зі Збройними Силами України.

Особливістю Круглого столу стала презентація новаційного навчального фільму “Перший бій”, створеного фахівцями навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Перегляд цього фільму передбачає ефект «повного занурення» завдяки VR-технологіям. Військовослужбовець отримує можливість прожити перший бойовий стрес без ризику фізичного ушкодження. А «переживши» сюжет, розібрати помилки чи питання, які виникли, з інструктором, і обдумати коректний алгоритм дій у стресовій ситуації в умовах бойового переміщення.

Стрічка формує потрібні нейронні зв’язки для подальшої адаптації військовослужбовця при виконанні реальних бойових завдань. Цей фільм вже використовується у підготовці військовослужбовців в одному з навчальних центрів Сухопутних військ ЗС України. Так сучасні технології впроваджуються у формування психологічної стійкості особового складу.

#Міжнародний_альянс_готовності_людського_ресурсу_до_військових_викликів, #Ліга_офіцерів, #Військова_школа_Боривітер, #Інститут_психології_здоровя, #ТМS_боремося_за_Україну

This will close in 0 seconds