Збройні Сили України продовжують активно сприяти відновленню Донбасу
Сьогодні підрозділи цивільно-військового співробітництва в районі проведення операції Об’єднаних сил координують проведення аварійно-відновлювальних та робіт з ремонту електроопор, повітряних ліній електропередач, силових підстанцій монтажних та ремонтних робіт водогонів, водоводів, насосних станцій, газопроводів, газорозподільчих станцій та інших важливих об’єктів забезпечення життєдіяльності місцевого населення.
– В контексті цього, важливою є робота з органами державної влади, міжнародними неурядовими організаціями та громадськими об’єднаннями, інформування населення, сприяння у наданні цивільним мешканцям гуманітарної допомоги, а також координації виконання робіт із відновлення інфраструктури й розмінування місцевості, – зазначив в ході брифінгу начальник Управлінням цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України полковник В’ячеслав Власенко.
Також, Управлінням ЦВС Генерального штабу ЗС України ведеться робота зі створення в нашій державі ефективного та зрозумілого механізму з реалізації та захисту прав і свобод людини в умовах збройних конфліктів, запровадження системного підходу із запобігання та мінімізації порушення таких прав.
– Нами розроблено проект Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про Національну стратегію із захисту цивільного населення у збройних конфліктах на період до 2030 року”. На даний час він направлений на міжвідомче погодження, – уточнив полковник В’ячеслав Власенко.
Також, у межах цивільно-військового співробітництва, в 2014 році започатковано гуманітарний проєкт ЗС України “Евакуація 200” і створено тимчасові групи з транспортування й пошуку загиблих воїнів.
– Протягом 2020 року групами транспортування та пошуку тіл загиблих під загальною координацією Управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України вивезено з району бойових дій 223 тіла загиблих або їх фрагментів, з них – 6 евакуйовано з тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей, 122 тіла загиблих транспортовано до місць остаточного поховання та передано родичам загиблих для вшанування та поховання. Одне тіло загиблого передано членам родини загиблого, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, – розповів полковник В’ячеслав Власенко.
Система цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, орієнтуючись на стандарти НАТО, була адаптована до використання на території своєї держави. На даний час ЦВС продовжує вдосконалюватися та набувати спроможностей для успішного виконання завдань за призначенням у складі Збройних Сил України та у сумісництві із країнами-членами Альянсу.